وارسی سریال برنامه سینمایی اردیبهشت

وارسی: سریال برنامه سینمایی اردیبهشت جدول پخش پخش برنامه ها سیمای فارس سه شنبه 5 اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار اجتماعی صدور پلاک خاص جهت خودروهای تاریخی

رئیس شرکت میراث‌فرهنگی از شروع ارائه پلاک تاریخی به وسایل نقلیه تاریخی و عضویت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در کمیسیون‌های FIA خبر داد.

صدور پلاک خاص جهت خودروهای تاریخی

صدور پلاک خاص جهت خودروهای تاریخی

عبارات مهم : تاریخی

رئیس شرکت میراث فرهنگی از شروع ارائه پلاک تاریخی به وسایل نقلیه تاریخی و عضویت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در کمیسیون های FIA خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی اصغر مونسان (معاون مدیر جمهوری و مدیر شرکت میراث فرهنگی) اعلام کرد: صدور پلاک تاریخی جهت وسیله های نقلیه تاریخی از سوی» دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی شروع شده است و هم اکنون ۷۰۰ دستگاه ماشین در انتظار کار شناسی پلیس راهور ناجا هستند.

صدور پلاک خاص جهت خودروهای تاریخی

او خاطرنشان کرد: با معرفی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی، طی یک ماه گذشته جهت ۴۱ دستگاه وسیله نقلیه که دارای ارزش تاریخی هستند، پلاک صادر و به مالکان آن ها تحویل داده شده است هست. همچنین ۴۷ ماشین جهت دریافت پلاک به پلیس راهور معرفی شده است اند.

مونسان ادامه داد: از میان حدود ۲ هزار خودرویی که تاکنون درسایت دبیرخانه به آدرس www. icvc. taci. ir عضویت کرده اند، بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو، مورد کار شناسی اولیه قرار گرفته اند.

رئیس شرکت میراث‌فرهنگی از شروع ارائه پلاک تاریخی به وسایل نقلیه تاریخی و عضویت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در کمیسیون‌های FIA خبر داد.

او در خصوص فرآیند تصویب و پلاک گذاری خوردوهای تاریخی تصریح کرد: در این زمینه چند گروه کار شناس با دبیرخانه همکاری می کنند، یک گروه کارشناسانی که خودروهای تاریخی را بررسی می کنند، کارشناسانی از ناجا و گروه دیگر کارشناسانی که در کارگروه وسیله های نقلیه تاریخی، اسناد را مورد بررسی قرار می دهند. بعد از اتمام کار، این اسناد در قالب صورتجلسه و تأییدیه همراه با شناسه میراث فرهنگی، از طریق شرکت متبوع، به پلیس راهور ارائه می شود. در آخر فرآیند، پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به صدور پلاک جهت این ماشین ها اقدام می کند.

رئیس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اشاره به تسریع روند واگذاری پلاک های تاریخی، گفت: روند صدور پلاک تاریخی با کمیت و کیفیت در حال انجام بوده و از نظر سخت افزاری و نرم افزاری مشکلی وجود ندارد.

او راجع به مزایای اجرای طرح صدور پلاک تاریخی جهت خودروهای بالای ۲۵ سال افزود: قرار بر این است که با صدور این پلاک ها، از خودروهای تاریخی به عنوان اشیایی ارزشمند صیانت و حفاظت شود و افزون بر حفاظت اصولی، از طریق برگزاری نمایشگاه ها و رالی های گردشگری، این ماشین ها به یکی از جاذبه های بصری و میراثی تبدیل شوند.

صدور پلاک خاص جهت خودروهای تاریخی

رئیس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی بر اساس مصوبه هیئت وزیران در سال ۱۳۸۹، تشکیل شد تا خودروهای ارزشمند و تاریخی بعد از بررسی از سوی کار شناسان دبیرخانه متشکل از اعضای شرکت میراث فرهنگی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت محیط زیست، وزارت ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی حفظ شوند. همچنین با توجه به اینکه مسئولیت دبیرخانه این کارگروه بر عهده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی واگذار هست، مرجع رسمی انتشار اخبار این حوزه بر عهده سایت دبیرخانه، مستقر در کانون خواهد بود.

او از عضویت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در کمیسیون های بین المللی تاریخی FIA، معلولیت و توانایی دسترسی FIA و شورای گمرکی اتحادیه بین المللی جهانگردی و فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) خبر داد و افزود: در کمیسیون بین المللی تاریخی (CHI)، نمایندگان کلوپ های اتومبیلرانی و جهانگردی از ۲۴ کشور عضو FIA به همراه نماینده فدراسیون بین المللی خودروهای تاریخی (FIVA) حضور دارند. این کمیسیون مسئولیت بررسی اوضاع خودروهای تاریخی در کشور ها و ارائه پیشنهاد به منظور شناسایی، نگهداری و استفاده از این ماشین ها را برعهده دارد و نتیجه های کار آن مستقیماً به سنای FIA گزارش می شود.

رئیس شرکت میراث‌فرهنگی از شروع ارائه پلاک تاریخی به وسایل نقلیه تاریخی و عضویت نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در کمیسیون‌های FIA خبر داد.

معاون مدیر جمهور، در خصوص عضویت نماینده کانون در کمیسیون معلولیت و توانایی دسترسی گفت: نشانه این کمیسیون ارائه رهنمود ها به مدیر و شوراهای جهانی FIA راجع به استراتژی هایی جهت ترغیب و تسهیل همکاری در ورزش های خودرویی جهت معلولان و همچنین نظارت بر پیشرفت و اجرای استراتژی جهت حرکت قابل دسترس از جمله تأثیر زیاد کردن سن بر جامعه است.

او ادامه داد: رویکرد شورای گمرکی اتحادیه بین المللی جهانگردی و فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA) نیز مشمول بر هدایت شبکه گمرکی FIA-AIT جهت دستیابی به اهداف مورد نظر، ارایه پیشنهادات به کمیته برنامه ها (Programmes Committee) یا شورای جهانی اتومبیلرانی و جهانگردی (WCAMT) درخصوص تمام پرسشها گمرکی مرتبط و حمایت از مدیریت FIA در موارد حضور آن ها در نهادهای بین المللی مربوطه از جمله شرکت ملل متحد است.

صدور پلاک خاص جهت خودروهای تاریخی

واژه های کلیدی: تاریخی | کمیسیون | جهانگردی | وسیله نقلیه | اتومبیلرانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog