وارسی سریال برنامه سینمایی اردیبهشت

وارسی: سریال برنامه سینمایی اردیبهشت جدول پخش پخش برنامه ها سیمای فارس سه شنبه 5 اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ماجرای زن دوم کرار چه بود؟ ، تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها

تخلف در ثبت و اجرای قرارداد بازیکنان فوتبال در اکثر باشگاه‌های لیگ برتر از جمله مصادیقی است که همواره نگرانی‌هایی را درپی داشته هست، موضوعی که در گزارش حسابرسی

ماجرای زن دوم کرار چه بود؟ ، تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها

تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی ها/ ماجرای زن دوم کرار چه بود؟

عبارات مهم : شماره

تخلف در ثبت و اجرای قرارداد بازیکنان فوتبال در اکثر کلوب های لیگ برتر از جمله مصادیقی است که همواره نگرانی هایی را درپی داشته هست، موضوعی که در گزارش حسابرسی فصل 95 – 94 استقلال فراوان دیده می شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش حسابرسی انجام شده است از کلوب استقلال در فصل 95 – 94 موارد جالب توجهی راجع به قرارداد بازیکنان استقلال و نقص و یا عدم پایبندی به مصوبات هیات مدیره به چشم می آید. از جمله این موارد می توان به نقض سقف قرارداد بازیکنان، اوضاع جالب جاسم کرار و غیرقانونی بودن حضور شاهرخ سبک دست در هیات مدیره استقلال نام برد.

ماجرای زن دوم کرار چه بود؟ ، تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها

* سقف هایی که رعایت نشد

در بخشی از گزارش حسابرسی کلوب استقلال آمده، طبق صورتجلسه شماره 3 هیات مدیره وقت استقلال (افشارزاده، نجف نژاد، کردنوری، معینی، جهانیان و سبک دست) مصوب شده است که سقف قرارداد 5 فوتبالیست با قرارداد یک میلیارد و دویست میلیون تومان، 8 بازیکن به مبلغ 850 میلیون تومان و 5 بازیکن تا 250 میلیون منعقد شود. هم چنین در این جلسه سقف بودجه قراردادهای تیم بزرگسالان 14 میلیارد و پانصد میلیون تومان برآورد و ابلاغ شده است هست. مالیات قراردادها هم برعهده بازیکنان گذاشته شد. در این مصوبه اشکالاتی از نگاه حسابرسان وجود دارد:

1- در این صورت جلسه اطراف سایر پرداخت ها مثل هزینه اقامت و مسائلی از این دست مجوزی صادر نشده است.

تخلف در ثبت و اجرای قرارداد بازیکنان فوتبال در اکثر باشگاه‌های لیگ برتر از جمله مصادیقی است که همواره نگرانی‌هایی را درپی داشته هست، موضوعی که در گزارش حسابرسی

2- جمع کل قراردادهای بازیکنان در آن فصل 17 میلیارد و 234 میلیون و چهارصد و پنجاه و هفت هزار تومان بوده که نقض سقف تعیین شده است از بودجه تیم بوده است.

* حق جلسات و پاداش ها

هم چنین در بند 9 صورت جلسه شماره 23 مصوب شده است که حق جلسه و پاداش آخر سال هیات مدیره 25 میلیون تومان باشد و به مدیرعامل استقلال هم 50 میلیون تومان پرداخت شود. با توجه به مواد 18 و 38 اساسنامه و از طرفی زیانده بودن کلوب استقلال، پرداخت این مبالغ علی رغم قوانین و مقررات بوده و تصویب آن بر عهده مجمع عمومی کلوب استقلال بوده است.

ماجرای زن دوم کرار چه بود؟ ، تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها

نکته قابل ذکر این است که بخشی از این مبلغ به 4 تن از اعضای وقت هیات مدیره استقلال در مردادماه آن سال پرداخت شده است است.

اما راجع به پاداش برد که در صورتجلسه هایی مثل 24 و 26 هیات مدیره مصوب شده، علیرغم وجود بدهی های سنگین، هیچگونه توجهی به بودجه و موجودی نقدی کلوب نشده و صرفا جنبه تبلیغاتی و ایجاد انگیزه مدنظر بوده است.

تخلف در ثبت و اجرای قرارداد بازیکنان فوتبال در اکثر باشگاه‌های لیگ برتر از جمله مصادیقی است که همواره نگرانی‌هایی را درپی داشته هست، موضوعی که در گزارش حسابرسی

* ماجرای شیحی و توزی

در صورت جلسه 25 هیات مدیره کلوب استقلال، اعضای هیات مدیره تامین مالی پول رودریگو توزی را بر عهده اسپانسر وقت استقلال تا آخر همان روز اعلام کرده اند، این درحالی است که منطقا باید این پول به حساب کلوب می آمده و از طریق کلوب به توزی پرداخت می شده است و به این ترتیب رویه قانونی رعایت نشده است.

درباره عادل شیحی، جهت این بازیکن 18 میلیون تومان جهت سه ماه حضورش در کشور عزیزمان ایران بابت منزلی در خیابان ملاصدرا هزینه شده است که بر اساس گزارش، منافع کلوب با توجه به این رقم به هیچ وجه در نظر گرفته نشده است.

ماجرای زن دوم کرار چه بود؟ ، تخلفات گسترده در عقد قرارداد استقلالی‌ها

* حضور غیرقانونی سبک دست

بر اساس صورت جلسه شماره 4 هیات مدیره استقلال، از 14 تیر سال 94، شاهرخ سبک دست اسپانسر مهم کلوب استقلال، عضو هیات مدیره کلوب می شود که با توجه به ماده 39 و 40 اساسنامه اعضای هیات مدیره نباید طرف حساب و یا ذی نفع در کلوب باشند.

* ایرادات اساسنامه ای

1- در اساسنامه استقلال هیچ اشاره ای به صاحبان سهام، میزان سهام آنها و مبلغ آن نشده هست. به گونه ای که دولتی بودن شرکت فرهنگی ورزشی در اساسنامه مشخص نبوده است.

2- با توجه به ماده 32 اساسنامه، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، حداقل 500 سهم از سهام شرکت را در تمام مدت مدیریت خود به عنوان وثیقه و بابت جبران خسارات احتمالی مدیریتی باید به صندوق شرکت بسپارند. اقدامی که در هیچ یک از ادوار کلوب استقلال انجام نشده است.

3- طبق ماده 45 اساسنامه، باید در مجمع عمومی عادی هر سال کلوب استقلال، یک بازرس مهم و یک بازرس علی البدل جهت وظایف مندرج در ماده 46 گزینش کند که اجرایی نشده، این درحالی است که اگر کلوب استقلال دارای بازرس قانونی بود، شاید بسیاری از ایرادات اشاره شده است مرتفع می شد.

* جاسم کرار

1- قرارداد 1457000000 تومانی (یک میلیارد و چهارصد و پنجاه و هفت میلیون تومان) کرار جاسم و پرداخت مالیات این بازیکن و همچنین هزینه اقامت او از سوی کلوب با مصوبه ای که در آن قید شده است سقف قرارداد بازیکنان یک میلیارد و دویست میلیون تومان باشد در تعارض است.

2- از نکات جالب قرارداد کرار، پرداخت مالیات او، هزینه اقامت و انشعابات، یک دستگاه ماشین و دو فقره بلیط رفت و برگشت این بازیکن و خانواده اش به وسیله کلوب و همچنین لزوم پرداخت 5 میلیون تومان بابت فیکس بودن در هر بازی بوده است.

3- با وجود اینکه کرار از استقلال به علت عدم رضایت کادرفنی مدتی به کمیته فنی معرفی شده است بوده، ولی عنوان مسکوت مانده و نتیجه به هیات مدیره جهت تصمیم گیری ارائه نشده است.

4- با توجه به شکایت همسر دوم جاسم کرار به کلوب استقلال بابت پرداخت مهریه از محل مطالبات نامبرده، توافق شد مبلغ 75 میلیون تومان از مطالبات کرار به همسر دوم او پرداخت شود.

* نکاتی از سایر قراردادها

1- قراردادهای مربوط به کادر پزشکی متشکل از سه دکتر و دو ماساژور که حدود 6 سال با آنها قرارداد امضا می شود، فاقد توجیه قانونی و نظر گروهی هیات مدیره در خصوص شایستگی فنی نامبردگان هست. بر اساس گزارش موجود، مبلغ 405000000 تومان (چهارصد و پنج میلیون تومان) قرارداد کادر پزشکی هیچگونه توجیه منطقی و قانونی نداشته است.

2- از دیگر نکات قابل ذکر در گزارش مربوطه می توان به مطالبات مرحوم پورحیدری اشاره کرد. طبق قراردادی که کلوب استقلال با مرحوم پورحیدری به عنوان مدیرفنی و مدیر تیم امضا کرده بود، قرارداد او 230 میلیون تومان منعقد شد. مرحوم پورحیدری 50 میلیون از این پول را از شیرازی اسپانسر کلوب استقلال و حدود 84 میلیون تومان را از کلوب استقلال دریافت کرد و مابقی این پول هم مطالبات آن مرحوم بود.

* سایر تخلفات

1- طبق صورتجلسه شماره 31 هیات مدیره استقلال، ذی حساب کلوب استقلال موظف بوده تا واریزی های مستقیم اسپانسر که به حساب کلوب واریز نشده هست، اصل رسید مدارک و مالیات مربوطه را از محل درآمدهای وصولی به حساب مربوطه منظور نماید که این مسئله رعایت نشده است.

2- در صورت جلسه شماره 16 هیات مدیره استقلال، مبلغ 15 میلیون تومان به صورت قرض به شرکت بیمه استقلال پرداخت شده است هست. این درحالی است که هیات مدیره باید با توجه به اوضاع مالی کلوب و شرکت بیمه مربوطه، نسبت به واگذاری آن تصمیم گیری می نمود.

3- هیچگونه آیین نامه مالی و معاملاتی و اداری و استخدامی و بودجه کاملی اعم از درآمد و هزینه در سال مالی 94-95 به تصوریت هیات مدیره کلوب علی رغم وجود این کمبودها و تاکید اساسنامه در ماده 37 صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، امید است که با بررسی دقیق حسابرسی انجام شده است نهادهای مربوطه فرد یا افرادی را که در اجرای مقررات مالی کلوب استقلال مرتکب تخلف شده است اند را نسبت به سوء مدیریت انجام شده است پاسخگو کرده و حقوق از دست رفته کلوب را جبران کنند.

واژه های کلیدی: شماره | میلیون | استقلال | قرارداد | استقلال | بازیکنان | قرارداد بازیکنان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog