وارسی سریال برنامه سینمایی اردیبهشت

وارسی: سریال برنامه سینمایی اردیبهشت جدول پخش پخش برنامه ها سیمای فارس سه شنبه 5 اردیبهشت ماه

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات آشتی با کی‌روش تصویب نشد! ، 01، نود (97, 20) با برانکو

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با سرمربی پرسپولیس داشت و به اختلافات او با کادر فنی تیم ملی پرداخت. 

آشتی با کی‌روش تصویب نشد! ، 01، نود (97, 20) با برانکو

نود (97/01/20) با برانکو؛ آشتی با کی روش تصویب نشد!

عبارات مهم : ایران

عادل فردوسی پور در برنامه این هفته گفت وگوی مفصلی با سرمربی پرسپولیس داشت و به اختلافات او با کادر فنی تیم ملی پرداخت.

به گزارش ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب(بیستم فروردین ماه) از ساعت 22:40 شروع شد که بررسی بازی های لیگ برتر در هفته بیست و هفتم انجام گرفت و علاوه بر آن بخش هایی به عملکرد پرسپولیس طی یک فصل اخیر و قهرمانی این تیم و همچنین نمایش خوب استقلال در هفته های گذشته تخصیص داده شده است داشت؛ برانکو ایوانکوویچ نیز مهمان این هفته نود بود که مصاحبه مفصلی با او انجام شد که مشروح این اتفاقات را در زیر می خوانید:

نظرسنجی

آشتی با کی‌روش تصویب نشد! ، 01، نود (97, 20) با برانکو

مخاطبان برنامه نود می توانند در پاسخ به پرسش «بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ هفدهم؟»، یکی از گزینه های «وحید امیری»، «سید جلال حسینی» و «علی علیپور» را گزینش کنند.

آنچه در برنامه نود دیشب (97/01/20) مشاهده کردید:

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با سرمربی پرسپولیس داشت و به اختلافات او با کادر فنی تیم ملی پرداخت. 

– قهرمانی پرسپولیس در لیگ و مصاحبه با چهار بازیکن قرمزها.

– تحلیل عوض کردن تاکتیکی شفر در استقلال؛ مالکیت توپ بالا، پاس های زیاد و بُردهای پُر گل.

– گفت وگوی زنده با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس.

* در آیتیمی دروغ های 13 فوتبالی مردم و نگاهی واروونه به اتفاقات فوتبال کشور عزیزمان ایران شد.

آشتی با کی‌روش تصویب نشد! ، 01، نود (97, 20) با برانکو

* استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران 4 سیاه جامگان 1

نکات بازی

حسینی در هشت بازی از 10 مسابقه اخیر استقلال گل خورده است.

پُر گل ترین نیمه دوم لیگ هفدهم.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی مفصلی با سرمربی پرسپولیس داشت و به اختلافات او با کادر فنی تیم ملی پرداخت. 

پنجمین برد پیاپی استقلال.

از 14 گل اخیر استقلال، 9 گل در نیمه دوم به ثمر رسیده است.

– کنفرانس مربیان

آشتی با کی‌روش تصویب نشد! ، 01، نود (97, 20) با برانکو

داوود مهابادی: مثل بازی قبل، در نیمه اول نمایش خوبی داشتیم ولی استقلال در نیمه دوم عملکرد بهتری داشت و به برتری رسید.

وینفرد شفر: بابت نتیجه و عملکرد تیم در نیمه دوم بسیار خوشحال هستم؛ جهت زدن گل محکم کار کردیم؛ باید از عملکرد سیاه جامگان در نیمه اول تمجید کنم و نمی دانم آیا در انتهای جدول هستند.

ترین های هفته بیست و هفتم لیگ برتر

– حرکات تکنیکی: لوسیانو پریرا، روزبه چشمی، احمدرضا زنده روح، فرزاد جعفری، محسن ربیع خواه، دانیال اسماعیلی فر، علی قلی زاده، شهرام گودرزی، میثم فردوسی، مجتبی حق دوست، رضا علیاری، فرشاد احمدزاده، هاشم بیک زاده و مهدی ترابی.

– تیرک دروازه: مهدی ترابی(مقابل نفت تهران).

– کار تیمی: استقلال خوزستان(برابر گسترش فولاد).

– موقعیت از دست رفته: محمد ابراهیمی(مقابل سپاهان).

– پاس گل: پژمان منتظری(برابر سیاه جامگان).

– مهار: رشید مظاهری(مقابل سپیدرود).

– گل: حمیدرضا علی عسگری(برابر استقلال تهران).

ترین های بازیکنان در هفته بیست و هفتم لیگ برتر

پاس: امید ابراهیمی، شوت: لوسیانو پریرا، پاس کلیدی: مرتضی تبریزی، نجات دروازه: خبر نیازمند، قطع پاس: فرزاد جعفری، دفع توپ: مسیح زاهدی، دریبل موفق: شهرام گودرزی، تکل موفق: مهدی کیانی، نبرد هوایی موفق: کی روش استنلی و خطای محتمل شده: جاسم کرار.

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور عزیزمان ایران طی یک هفته گذشته پخش شد.

* بخش هایی از لحظات به یادماندنی و جالب بازی های پرسپولیس در لیگ هفدهم پخش شد.

* بخش آنالیز برنامه نود به عملکرد درخشان و کم نوسان پرسپولیس طی فصل 97-96 پرداخت.

برانکو: همان فصل اول گفتم جهت قهرمانی می جنگیم

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس مهمان این هفته برنامه نود بود که در ابتدا سال نو را تبریک گفت و اظهار کرد: ابتدا به بازیکنانم خسته نباشید می گویم که به قهرمانی رسیدند؛ این موفقیت را به دست اندرکاران تیم، گرشاسبی مدیر عامل فعلی و طاهری مدیر عامل سابق کلوب و همه افرادی که ما را در راه قهرمانی به ما کمک کردند تبریک می گویم؛ همچنین از همه مهم تر هواداران که یار دوازدهم ما بودند.

او ادامه داد: هنگامی که به پرسپولیس آمدیم، موقعیت خیلی بدی داشت؛ ولی به هواداران، کلوب و بازیکنانم و کارمان اعتقاد داشتم؛ بعد از آن بازی های بد در ابتدای فصل و بعد از باخت 2 بر یک به ذوب آهن در تهران، عملا گفتم جهت قهرمانی می جنگیم و فقط با تفاضل گل کمتر به قهرمانی نرسیدیم؛ حفظ قهرمانی تا کسب آن سخت تر است.

برانکو با بیان اینکه امسال نتیجه های بسیار عالی به دست آوردیم، گفت: به جرات می توانم بگویم عالی ترین نتیجه های تاریخ پرسپولیس را کسب کردیم چون سوپرجام را به دست آوردیم، خیلی راحت قهرمان شدیم، تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش رفتیم، در فصل تازه لیگ قهرمانان یک بازی قبل از آخر مرحله گروهی صعودمان را قطعی کردیم و با عالی ترین دفاع موثرترین تیم لیگ هستیم.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اینکه دو بازیکن موثرمان را در راه قهرمانی از دست دادیم، ابراز کرد: طارمی که ابتدا محروم شد و بعد به قطر رفت؛ بازیکنی که دو سال پیاپی عالی ترین بازیکن کشور عزیزمان ایران بود؛ سروش رفیعی که جهت ما بازیکن بسیار مهمی بود و او هم به قطر رفت؛ قبل از آن هم نوراللهی و عالیشاه که به خدمت سربازی رفتند؛ به همین علت به بازیکنانم افتخار می کنم که در چنین شرایطی به قهرمانی رسیدند؛ به خاص در این فصل که قهرمانی را تکرار کردند.

او یادآور شد: به هر حال ما در ابتدای فصل خودمان را آماده کرده بودیم و می دانستیم شروع فصل بسیار اهمیت دارد؛ می دانستیم استقلال رقیب همیشگی و تیم خوبی هست؛ با این نظر موافق نیستم که سپاهان، تراکتور، ذوب آهن، سایپا و پیکان به یک بحرانی ورود کردند چون آنها تیم های خوبی هستند و نتیجه های قابل قبولی داشتند ولی آنها هم نوساناتی داشتند ولی ما خودمان را با فرم مستمر حفظ کردیم و حداقل بازیکنانمان بودند که افت آمادگی داشتند؛ شاید یکی، دو بازی خوب ظاهر نشدیم؛ حتی در مسابقاتی که شکست خوردیم، خیلی خوب بازی کردیم و استحقاق باخت نداشتیم.

برانکو عنوان کرد: نشانه ما آنطور که هر لحظه اعلام کردیم، بردهای زیاد در مسابقه های و بیشترین قهرمانی هست، ولی واضح است تیم باید تعادل(دفاع، هافبک و حمله خوب) داشته باشد؛ نمی توانید این ها را از قالب یک تیم خارج کنید؛ می بینید مهاجمان ما خوب کار می کنند و با سید جلال و بیرانوند خط دفاع تضمین شده است هست؛ میل و شوق بازیکنان جهت پیشرفت هست؛ یک بار دیگر باید به سید جلال حسینی جهت کسب ششمین قهرمانی در لیگ برتر تبریک می گویم و فکر می کنم رکورددار قهرمانی در کشور عزیزمان ایران است.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد درخشان علی علیپور طی یک فصل گذشته اظهار کرد: به آقای علیپور بابت فصل درخشانی که داشت، تبریک می گویم و با استحقاق توانست به تیم ملی دعوت شود؛ طبیعی است سه سال پیش هنگامی که آمدم، ایشان تنها 19 سال سن داشت ولی تکرار می کنم تلاش خود بازیکنان ثمربخش شد؛ خود علیپور تلاش می کند روز به روز بهتر شود و حرف گوش می کند تا الان به یک مهاجم عالی تبدیل شده است هست؛ البته کارش راحت نیست بین دو بازیکن کار کند ولی هر لحظه خیلی خوب خودش را پیدا می کند و یک خطر جهت دروازه حریف هست؛ علیپور کیفیت خود را علاوه بر لیگ ایران، در بازی های بین المللی هم نشان داده هست؛ هنوز سه بازی دیگر داریم و انتظار دارم علیپور همینطور کارش را ادامه دهد ولی مسئله مهم از هر چیز، او بازیکن و در خدمت تیم هست؛ در کنار گلی که می زند، به دیگر بازیکنان هم کمک می کند.

او به عملکرد وحید امیری هم اشاره کرد و افزود: یکی از کیفیت های مضاعف تیم وحید امیری است ولی بااهمیت ترین مسئله تیم ما هست؛ هنگامی که تیم خوب باشد، بازیکن ها به طور فردی خوب می شوند و عملکرد تیم، نمایش بازیکنان را به طور فردی نشان می دهد؛ قطعا وحید امیری یک بازیکن به طور استثنایی و با کارآمد هست؛ با انرژی در هیچ مسابقه ای نمی تواند ضعیف کار کند و هنگامی که این احساس را داشته باشد، با دوندگی آن را جبران خواهد کرد.

برانکو تصریح کرد: فقط ابتدا می خواهم بگویم محافظه کار بازی کردن تیم یعنی چه؟ آنقدر می دانم که موثرترین تیم هستیم، حداقل گل را خوردیم، بیشترین برد را داشتیم و طبق آمار خودتان(نود) عالی ترین گل ها را زدیم؛ فکر می کنم خیلی عالی بازی می کنیم و در دو بازی اخیر برابر نسف قارشی و پدیده نشان دادیم با قدرت و هجومی عمل می کنیم؛ بازی با سایپا 82 درصد با 530 پاس، 24 شوت به سمت دروازه، دو تیرک، هشت شانس گلزنی و … داشتیم؛ کجای این کار محافظه گری دیده می شود؟ به هر حال پدیده ای است که به وجود می آید و هنگامی که حرف نیست، این پرسشها را می گویند؛ فلسفه پرسپولیس بازی هجومی است.

او اذعان کرد: یک نمونه مثال می زنم؛ ما یک تیم استاندارد داریم که حسین ماهینی و صادق محرمی بازیکنان ثابت ما هستند و گل آخر ما نیز محرمی از فاصله 25 متری سانتر کرد؛ هر لحظه به دنبال برد هستیم؛ اگر یک امتیاز هم کافی باشد، به دنبال بازی هجومی و مدرن هستیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد به چالش خوردن این تیم در پست هافبک دفاعی طی لیگ هفدهم و خریدهایی که قبل از شروع فصل داشت، عنوان کرد: من طرفدار خرید زیاد بازیکن نیستم؛ بازیکنانی جذب کردیم که غیر از مصلح، بازیکنان هجومی هستند؛ منشا، دومین گلزن برتر فصل قبل بود و رسن، ملی پوش عراق هست؛ سیامک نعمتی فصل خوبی در پیکان داشت و مصلح نیز از لیگ یک به تیم ما آمد؛ این نفرات به تیم صدرنشین آمدند که خواسته ها و وظایف و نظر ها در آن متفاوت هست؛ یک مدتی نیاز بود تا آنها خودشان را با شرایط تازه تطبیق دهند.

برانکو یادآور شد: جهت مثال سیامک نعمتی هر وقت که وارد زمین شد، یک عوض کردن مثبت در بازی ایجاد کرد؛ از احمد نوراللهی هم خیلی انتظار داریم؛ با اینکه یک سال و نیم آنطور که باید بازی نکرد؛ ابتدای فصل به علت عمل جراحی کامیابی نیا، فقط ربیع خواه را در میانه زمین داشتیم ولی از طریق تمرینات سیستم های 2-4-4 خطی و لوزی را امتحان کردیم.

او عنوان کرد: پرسپولیس باید اوج و هجومی بازی کند و نیاز به بازیکنان هجومی دارد؛ جهت مثال شجاع علاوه بر فاز دفاعی، با قدرت سرزنی در فاز هجومی هم موثر است و گل های حساسی به ثمر رسانده هست؛ خریدهای خوبی داشتیم؛ بعضا در زمانی که به مسئله خوردیم، از حسین ماهینی هم در پست هافبک دفاعی بهره بردیم ولی فکر می کنم تلفیق خیلی خوب از بازیکنان تشکیل دادیم.

سرمربی پرسپولیس اطراف نیمکت نشینی مسلمان و اینکه آیا مسئله او انضباطی یا اخلاقی بوده هست، گفت: پرسش خوبی بود؛ قبل از هر چیز باید توضیح دهم که با هیچ بازیکنی مسئله ندارم؛ از آنها فقط می خواهم بازی کنند، بجنگند و زحمت بکشند؛ اینجا هیچ مشکلی نمی بینم؛ مسلمان بخش و عضوی از تیم ما هست؛ ارزیابی ما این است که بازیکنانی که در زمین حضور دارند، تلاش زیادی انجام می دهند؛ مسلمان را جای وحید امیری یا فرشاد احمدزاده بازی بدهم؟ جایگزین چه کسی کنم؟

برانکو ادامه داد: در مورد این پرسشها هر لحظه می توان بحث کرد؛ راجع به مسلمانی حرف می زنیم که کیفیت خودشان را دارد؛ آیا همه از او صحبت می کنند؛ آیا کسی از بشار حرف نمی نزد؟ او ملی پوش عراق هست؛ تیم ملی ای که در جام ملت های قبل کشور عزیزمان ایران را از بین بردن کرد؛ بازیکن جوانمرد، با کیفیت و آینده داری هست؛ من تیمی را چیدم که باید نتیجه می گرفت؛ اگر با یک هافبک دفاعی بازی کنیم، می گویند آیا با دو هافبک دفاعی بازی نمی کنید؟ هر لحظه این پرسشها است.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: یک سری تغییرات در ترکیب به وجود آوردیم؛ پارسال ربیع خواه در تمام پست ها بازی کرد؛ فصل قبل عملا با 13 بازیکن کار کردیم و قبل از هر چیز نتیجه های ما به این خاطر است که نیمکت خوبی داریم؛ مسلمان، مصلح، بشار، نوراللهی، منشا و … روی نیمکت هستند که بلافاصله می توانند بازی کنند و آماده هستند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کریم باقری گفته بود رابطه برانکو و مسلمان شکراب شده، گفت: باز هم تکرار می کنم که هیچ مشکلی با مسلمان ندارم؛ من از بازیکن حرفه ای گری، کار حداکثری، دوندگی، جنگندگی و … می خواهم؛ حتی موقعی که بازی را می بازیم، نمی توانم از آنها انتقاد کنم؛ در نیمه دوم بازی با استقلال در بخشی از مسابقه 80 درصد مالکیت توپ داشتیم ولی بعضا غلط های تاکتیکی و تکنیکی به وجود می آید.

برانکو در خصوص اشتباهاتی که در دربی برگشت لیگ هفدهم داشت و عوض کردن تاکتیکش در صورت بازگشت به پیش از آن مسابقه اظهار کرد: به احتمال زیاد با همان بازیکنان ولی با سیستم متفاوت تیم را وارد زمین می کردم؛ واقعیت این است که بازیکنان تحت فشار بودند و می درخواست کردند به نتیجه برسند؛ در نیمه اول تیم خوبی نبودیم ولی در نیمه دوم بهتر شدیم و تغییراتی دادیم تا نتیجه بگیریم؛ هیچ وقت نمی خواهم راجع به داوری تمجید کنم یا حرفی بزنم ولی روی حسینی پنالتی اتفاقی افتاد؛ من و همکارانم هر روز داوری انجام می دهیم.

او در خصوص تاثیر رفت و برگشت طارمی در پایین آمدن روحیه تیمی عنوان کرد: بله؛ به هر حال او بازیکن مهمی طی دو سال اخیر جهت ما بود؛ ملی پوش، عالی ترین بازیکن و آقای گل کشور عزیزمان ایران بود و با پست هجومی کیفیت مضاعفی به تیم می داد؛ فکر کنید هر تیمی آقای گل خود را از دست بدهد چه ضربه ای می خورد؟ طبیعی است باید یک سری تغییرات انجام می شد ولی خیلی سریع توانستیم تاثیرات رفتن او را جبران کنیم.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: ما با همین تیمی که الان در اختیار داریم، قاطعانه قهرمان شدیم و امیدوار به بازگشت عالیشاه هستیم تا تیم را تکمیل تر کنیم؛ مسئله ای که در تیم ما است شوق بازیکنان جهت پیشرفت و حفظ آرامش هست؛ فرشاد احمدزاده پیشرفت خوبی داشته و 5 گل زده هست؛ انتظار داریم امیری هم گل های بیشتری بزند؛ کمال کامیابی نیا آزادگی عمل بیشتری دارد و در دیدار با پدیده سه موقعیت گل داشت؛ انتظار دارم بازیکنان بهتر و بهتر شوند و به عنوان تیم یک قدم رو به جلو برداریم؛ به نظرم می توانیم این کیفیت را استمرار دهیم.

برانکو راجع به برنامه اش جهت لیگ هجدهم در صورت بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پیش فصل گفت: بارها گفته ام باشگاه، بنده و کادر فنی می خواهیم بازیکنان بمانند؛ بلکه می دانم خیلی ها در کشور عزیزمان ایران و خارج از کشور به دنبال بازیکنان ما هستند؛ طبعا بازیکنان حرفه ای و به دنبال پیشرفت زیاد هستند؛ تیم های اروپایی بازیکنان ما را می خواهند.

او در پاسخ به اینکه مسلمان را می خواهید یا خیر، عنوان کرد: ما توافق کردیم که کلوب به همه پیشنهاد ماندن بدهد؛ اینکه چه کسی می خواهد بماند یا برود، بستگی به خودش دارد؛ ما چهار، پنج ماه قبل راجع به لیستمان صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این تعداد بازیکن را باید حفظ کنیم و نگه داریم؛ روی بازگشت امید عالیشاه نیز حساب کردیم تا بازی کند؛ در حال حاضر 27 بازیکن داریم که فکر می کنم اگر هم کسی برود، تعدادمان کافی هست؛ هر بازیکنی هم برود، بازیکن جایگزین داریم.

سرمربی پرسپولیس درمورد اینکه قدرتمند شدن استقلال و به خطر افتادن قهرمانی آنها جهت فصل بعد گفت: طبیعی است که استقلال بهتر شود؛ قبلا گفتم استقلال در ابتدای فصل بازیکنان عالی ای را جذب کرد و شاید شروع خوبی نداشت؛ ولی من و بازیکنان از هیچ کسی نمی ترسم؛ استقلال رقیب بزرگ ما خواهد بود و انتظار دارم سپاهان هم به سطحی که در آن قرار داشت، برسد؛ تراکتورسازی به صورت سنتی می تواند حریف ما باشد؛ کیفیت ذوب آهن، پیکان و سایپا را هم باید در نظر بگیریم که می توانند هر تیمی را شکست دهند؛ انتظارمان این است فصل آینده خوبی داشته باشیم.

برانکو در مورد اینکه گفته می شود اگر شفر سریعتر به استقلال می آمد، شاید قهرمانی پرسپولیس اتفاق نمی افتاد، ابراز کرد: آن را هرگز نخواهیم فهمید؛ موقعی که ایشان آمد را می بینید ولی این را در نظر بگیرید که پرسپولیس و استقلال چند امتیاز گرفتند و اختلاف چقدر خواهد بود؛ نیاز به 15 امتیاز اختلاف ندارید تا قهرمان شوید؛ می شود فصل آینده با 6 امتیاز اختلاف قهرمان شویم.

او تصریح کرد: بازی های خوب زیادی داشتیم که حضور ذهن ندارم؛ بازی اولی که دربی را بردیم خوب بودیم چون بالاخره وزنه خودش را دارد و از نظر امتیازی زیاد از استقلال جدا شدیم؛ همه دربی ها جایگاه خاص خود را دارد؛ نمایش های خوب زیادی داشتیم.

سرمربی پرسپولیس اطراف عملکردشان در دربی برگشت اذعان کرد: ما نتوانستیم روی احمدزاده حساب کنیم؛ شاید یک عوض کردن دیگری در سیستم تیم می دادم ولی در طول فصل خیلی گمراه نشدم؛ در لیگ قهرمانان هم هنگامی که 4 بر صفر به الهلال باختیم، مسئله این بود که چهار ملی پوش نمی توانستند با تیم بازی کنند و مسابقه آنطور پیش رفت، ولی در کل از نتیجه های تیم رضایت دارم؛ چیزی را عوض کردن نمی دادم و شاید بازیکنی که شما طرفدارش هستید(مسلمان) را بازی می دادم و تلاش می کردم محترمانه ترین واکنش‌ها را نسبت به بازیکنان داشته باشم.

او افزود: فکر نمی کنم فصل قبل آخر تلخی داشتیم؛ نیمه نهایی لیگ قهرمانان را بازی کردیم و هر تیمی به این مرحله برسد، موفقیت بزرگی کسب کرده هست؛ بدشانسی ما این بود در مسابقه اول مسئله داشتیم؛ هنگامی که در بازی اول یک بر صفر بودیم، داور در 18 قدم پنالتی ناحقی گرفت؛ نباید فراموش کنیم برابر الاهلی بازی 2 بر صفر را برگرداندیم؛ امسال الهلال نتوانست از مرحله گروهی افزایش کند و به همین خاطر به بازیکنانم افتخار می کنم که در لیگ قهرمانان هم علمکرد خوبی داشتند و از مرحله گروهی افزایش کرد؛ سروش رفیعی و طارمی را از دست دادیم ولی در فاز هجومی پیشرفت داشتیم.

برانکو در خصوص چند دستگی در فوتبال کشور عزیزمان ایران درآستانه جام جهانی گفت: واقعا نمی دانم مسئله کجاست؟ نمی خواهم دوره تیم ملی خودم با الان را مقایسه کنم؛ آن موقع پرسشها آشنا شده است ای بود و حملات زیادی به من شد؛ در چهار سالی که سرمربی تیم ملی کشور عزیزمان ایران بودم، عالی ترین نتیجه های را در تاریخ تیم ملی کشور عزیزمان ایران کسب کردیم؛ تا جایی که می دانم و می بینم، تیم ملی بیشترین امکانات را در اختیار دارد و هر چیزی کادر فنی تیم ملی خواسته، آقای تاج و مدیریت ایشان تامین کرده هست؛ واقعا نمی دانم الان مسئله کجاست؟

سرمربی پرسپولیس راجع به جلسه با کی روش جهت همدلی و وفاق ملی اظهار کرد: آنقدری که می دانم بنده و آقای شفر مشکلی جهت تیم ملی ایجاد نکردیم و هیچ برنامه تیم ملی را برهم نزدیم؛ نمی دانم و نمی بینم مسئله کجاست؟ اگر مربی پرسپولیس و استقلال بودید، در فاز مرحله حذفی لیگ قهرمانان بازی داشتید، چه واکنشی نشان می دادید؛ اینکه فرزند ها به تمرینات آماده سازی ملی بروند یا جهت تیم باشگاهی خود بازی کنند؟ آیا بازیکنانی که در تیم های اروپایی هستند، می توانند به تمرینات تیم ملی بیایند؟ تاثیرات این کار چیست؟ البته اگر آنها(کادر فنی تیم ملی) بتوانند در 40 روز بازیکن را به سطح رونالدو و مسی برسانند، من کل تیم را در اختیارشان می گذارم و خیلی خوشحال می شوم به این نقطه برسم؛ شما مربی باشید چه کاری انجام می دهید؟

او یادآور شد: دو مسئله را روشن کنم؛ نه صباباتری و نه سپاهان زمانی که سرمربی تیم ملی بودم، به ما بازیکن ندادند، در حالی که آنها در مرحله ای از لیگ قهرمانان آسیا بازی می کردند که نتیجه آنقدر مهم نبود؛ مسابقاتی بود که همینطور برگزار می شد تا تیم به مرحله ای برسد و از بین بردن شود ولی الان مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیاست؛ نمی خواهم به پرسشها آن وقت در تیم ملی مثل مصدومیت های علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، هاشمیان و فریدون زندی اشاره کنم ولی می توانید از بازیکنانم بپرسید چه شرایطی بود.

برانکو تصریح کرد: 100 بار به آنها گفتم هیچ وقت در پرسپولیس جهت کسی مشکلی ایجاد نخواهم کرد و به خودم اجازه نمی دهم نگذارم بازیکنی به تیم ملی برود؛ واقعا در هیچ کجا مشکلی نمی بینم؛ آخرهای ماه می میلادی و 15 روز قبل از جام جهانی 2006 بود که علی دایی، یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده بدون یک روز استراحت از تیم صباباتری به تمرینات ما اضافه شدند.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: ایشان کادر فنی خودشان را دارند و نمی دانم می توانند چه کمکی به تیم ما داشته باشند؟ من با هیچ کسی مسئله ندارم؛ آیا از من شنیده اید که ناراحت شوم، به کسی توهین یا تحقیر کنم؟ با هیچکس مسئله ندارم؛ مسئله کجاست؟ بازیکنانی که به تیم ملی دعوت شوند، خواهند رفت.

برانکو در خصوص برگزاری جلسه با کی روش عنوان کرد: نمی دانم؛ استقلال که به تیم ملی بازیکن خواهد داد؛ این قدم مثبت کجا انجام شده است است؟ تمام برنامه های تیم ملی و تمریناتی که بازیکنان ما دعوت شده است اند، به آنجا رفته اند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فارسی یاد نگرفته هست، گفت: یاد می گیرم ولی اعتراف می کنم که یکی از غلط های بزرگم است که فارسی یاد نگرفتم؛ مترجم های خوبی داشتم و شاید بتوانم تمرین را بدون مترجم برگزار کنم؛ خیلی تلاش نکردم فارسی صحبت کردن را یاد بگیرم ولی کارم زیاد است و نمی توانم یاد بگیرم؛ اگر روزانه یک کلمه یاد می گرفتم، 500 کلمه می شد و از شما بهتر فارسی حرف می زدم؛ الان از خجالتم بخاطر این عنوان شروع به عرق کردن شدم.

برانکو در آخر جهت بازیکنانش و تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام جهانی آرزوی موفقیت کرد.

مصاحبه جالب با 4 بازیکن پرسپولیس

در بخشی از برنامه نود، گفت وگویی ضبط شده است با محسن ربیع خواه، علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده و گادوین منشا پخش شد که صحبت های این چهار قرمزپوش را در زیر می خوانید:

ربیع خواه: اگر قهرمان شدیم، بخاطر تلاش و زحمت های زیاد بازیکنان و تیم بود؛ خدا هم کمک کرد تا به دو قهرمانی متوالی برسیم؛ فکر نکنم تیمی اندازه ما تمرین انجام دهد؛ روز تولد فرزند ام در کشور عزیزمان ایران نبودم و بعد از چهار روز او را دیدم؛ تا جایی که بتوانم تلاش دارم کار خودم را انجام دهم؛ صلاح تیم و مربی را به کار می گیریم و شاید به مذاق یک سری خوش نیاید.

بیرانوند: مشکل های زیادی کشیدیم؛ فرزند ها دوست دارند یک روز مرخصی از آقای برانکو بگیرند؛ همان یک روز که مرخصی را کنار خانواده هستیم؛ یک بازی آقای برانکو به شجاع گفت گل بزنی به تو ساعت می دهم که همینطور شد؛ رامبد جوان من را به برنامه خندوانه دعوت کرد که 30 دقیقه در آنجا بودم؛ بخاطر ان برنامه رامبد جوان 2 میلیون تومان به من داد ولی جهت همین برنامه 140 میلیون تومان از طریق کلوب جریمه شدم؛ ای کاش آن بازی جام حذفی با صنعت نفت را می بردیم چون تا فینال می رفتیم؛ در نهایت نشد؛ ما عشایر بودیم؛ شاید پدرم در شناسنامه 36 سالش باشد ولی بالای 50 سال سن دارد؛ یک پسر عمه دارم که 25 سال سن دارد ولی سه سال قبل شناسنامه گرفت!؛ در بازی دربی من زاویه را بستم ولی وریا شوتش را خیلی بد زد؛ رسانه ها حرف من را اشتباه گفتند؛ منشا خیلی غذا می خورد ولی به همه گیر می دهد که چقدر غذا می خورند؛ می خواهم یک فرزند دیگر بیاورم تا از سربازی معاف شوم؛ آیا هنگامی که بازیکن یک رقیب ما در جام جهانی گل خوبی می زند، می گویند چطوری بیرانوند؟ واقعا این کارها به من انگیزه می دهد؛ من هم می گویم چطوری رونالدو؟!

خلیل زاده: بخاطر این سریعتر قهرمان نشدیم چون می خواستیم لیگ جالب تر شود؛ یک بازی برانکو گفت هر کار دوست دارد انجام بده ولی گل بزن؛ هنگامی که بیرانوند به داور بازی می گوید coach ، چه انتظاری از انگلیسی صحبت کردن او دارید؟

منشا: شرایط بازی در پیکان و پرسپولیس متفاوت هست؛ فصل اول حضور در تیم های بزرگ واقعا سخت هست؛ سخت است که در نخستین سال حضورت در تیم بزرگ همه چیز جهت تو عالی و خوب باشد؛ با سیامک نعمتی زیاد دوست هستم چون از پیکان با او هم تیمی بودم؛ با بیرانوند هم رفاقت دارم؛ در بین غذاهای ایرانی قرمه سبزی را دوست دارم.

* پدیده 0 پرسپولیس 1

نکات بازی

پرسپولیس تمام تیم های لیگ هفدهم را حداقل یک بار شکست داده است.

پرسپولیس بدون باخت برابر پدیده.

سید جلال حسینی با 6 قهرمانی لیگ، رکورددار قهرمانی بین بازیکنان در تاریخ لیگ برتر.

پدیده 6 شکست در 7 بازی اخیر.

– کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: یک بار دیگر به بازیکنانم بخاطر فصل خوبی که داشتند و قهرمانی را به اثبات رساند، تبریک می گویم؛ از دو ماه قبل قهرمانی را قطعی کرده بودند و امروز هم نشان دادند آیا قهرمان هستیم.

محمدرضا مهاجری: تا زمانی که فرزند های ما توان داشتند، نمایش خوبی داشتیم؛ دقیقه 70 به بعد مثل دیدار با فولاد تحلیل رفتند؛ هنگامی که برابر تیم های آماده قرار می گیرید، همین می شود.

سید جلال روی محمد قاضی اشتباه کرد و باید یک پنالتی در ابتدای مسابقه به سود پدیده اعلام می شد.

خلعتبری جهت خطای شدید تلاش می کند که اخطار به او درست بود ولی اگر با علیپور برخورد می کرد، باید اخراج می شد ولی کارت زرد کفایت می کرد؛ ضمن اینکه علیپور باید خویشتن داری می کرد و باید با کارت زرد جریمه می شد.

تصمیم داور در میانه زمین در اعلام اشتباه به سود پرسپولیس درست بود.

توپ به دست اکبر صادقی برخورد نکرد و عدم اعلام پنالتی جهت پرسپولیس درست بود.

* آنالیزی به عملکرد هجومی درخشان استقلال طی هفته های اخیر که منجر به پیروزی های پُر گل این تیم شده، تخصیص داده شده است داشت.

* ذوب آهن 3 سپیدرود 0

نکات بازی

سپیدرود بدون گل زده در بازی های خارج از منزل نیم فصل دوم.

ذوب آهن عالی ترین تیم نیم فصل دوم.

پنجمین برد پیاپی خانگی ذوب آهن

– کنفرانس مربیان

علیرضا امامی فر: به لحاظ فنی تیم ما خوب کار کرد ولی اسیر تجربه ذوب آهن شدیم.

امیر قلعه نویی: بازیکنان یک فوتبال خوب بازی کردند؛ گردش توپ و … را به خوبی انجام دادند؛ ما در زمین خودمان بود و با تجربه تر کار کردیم؛ از صمیم قلب دعا می کنم این تیم(سپیدرود) در لیگ بماند.

* سایپا 4 نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران 2

نکات بازی

علی قلی زاده، دو بازی، 2 گل و 2 پاس گل.

محسن بنگر 8 بازی و 4 گل زده.

آرمان رمضانی 3 بازی و 4 گل زده.

پُر گل ترین بازی فصل.

سومین برد پیاپی سایپا برابر نفت تهران.

نفت بدون پیروزی در مسابقه های خارج از خانه.

– کنفرانس هومن افاضلی: ما کار می کنیم که فوتبالی خوبی ارائه دهیم ولی این پرسشها دردی از ما دوا نمی کند؛ ما باید ببینیم آیا هنگامی که 6 توپ به سمت دروازه ما می آید، چهار توپ تبدیل به گل می شود؛ باید این اشتباهات را برطرف کنیم.

کارشناسی داوری

– ذوب آهن و سپیدرود

توپ به دست مدافع ذوب برخورد نکرد.

حسین کعبی روی مهاجم ذوب اشتباه کرد و باید یک پنالتی به سود این تیم اعلام می شد.

قبل از گل دوم ذوب آهن، هافبک این تیم در میانه زمین مرتکب اشتباه شده است بود.

پیش از گل دوم ذوب آفسایدی اتفاق نیافتاد.

– سایپا و نفت تهران

رضا علیاری شبیه سازی می کند و برخوردی با دو مدافع نفت نداشت.

سارفو، مدافع سایپا در محوطه جریمه نفت شبیه سازی انجام داد و باید اخطار می گرفت.

محسن بنگر هم شبیه سازی کرد و باید داور به او اخطار می داد.

داور تصمیم درستی در عدم اعلام اشتباه روی قلی زاده داشت.

* آیتمی به سالروز درگذشت مرحوم سیروس قایقران، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران تخصیص داده شده است داشت.

* تراکتورسازی 1 سپاهان 1

نکات بازی

سپاهان 12 بازی اخیر خارج از منزل و یک برد

تراکتورسازی 5 بازی اخیر خانگی و تنها یک پیروزی.

– کنفرانس مربیان

منصور ابراهیم زاده: یک بازی سخت جهت هر دو تیم بود؛ به بازیکنان خداقوت می گویم که بعد از دریافت گل، گلزنی کردند و به تیرک دروازه حریف زدند.

ارطغرول ساغلام: چند موقعیت خیلی خوب داشتیم؛ دو تیم وقت هایی به دست آوردند و حق هر دو تیم مساوی بود؛ درست است یک امتیاز ما را خوشحال نکرد ولی ناراحت هم نشدیم.

* استقلال خوزستان 1 گسترش فولاد 2

نکات بازی

نخستین پیروزی گسترش فولاد برابر استقلال خوزستان در اهواز.

پیروزی گسترش فولاد بعد از هشت بازی.

عبدالله ویسی بدون برد برابر فیروز کریمی.

– کنفرانس مربیان

فیروز کریمی: اگر تفاوت نتیجه اتفاق افتاد، بخاطر تجربه بازیکنان ما بود.

عبدالله ویسی: می توانستیم با کسب سه امتیاز خودمان را از منطقه خطر اوج ببریم ولی آنقدر بی عرضه و بی لیاقت بودیم که نتوانستیم حتی یک مساوی هم به دست بیاوریم؛ با یک مساوی حداقل یکی، دو هفته خیال خودمان را راحت می کردیم.

* صنعت نفت 1 پیکان 0

نکات بازی

شکست پیکان بعد از پنج بازی.

کمالوند جهت نخستین بار موفق به شکست جلالی شد.

– کنفرانس مربیان

مجید جلالی: فاصله دو بازی ما خیلی کم بود؛ استنباط داور روی پنالتی دو تیم یکی نبود؛ وقعتی موقعیت

از هر نظر استحقاق پیروزی بودیم؛ علاوه بر یک مقداری از پول را دادند؛ از پارسال 35 درصد طلب دارند و امسال 50 درصد از پول ارزش را . نمی دانم این انگیزه را از کجا بیاوریم.

* پارس جنوبی جم 0 فولاد خوزستان 0

نکات بازی

تقابل رکوردداران تساوی در لیگ هفدهم.

فولاد 6 بازی و یک برد.

ششمین تساوی خانگی پیاپی پارس جنوبی جم.

– کنفرانس مربیان

سید سیروس پورموسوی: فاصله دو بازی ما کم بود؛ پارس جهت باخت نیامده بود و ما هم دنبال مساوی نبودیم و می خواستیم به دروازه پارس جنوبی نزدیک شویم.

مهدی تارتار: در تصمیم و پاس های آخر دقت مورد نیاز را نداشتیم و نتوانستیم موقعیت های آن چنانی ایجاد کنیم؛ تیم حریف هم عقب نشسته بود؛ مثل جایگاه دو تیم، بازی نزدیکی شاهد بودیم.

کارشناسی داوری

– تراکتورسازی و سپاهان

یک پنالتی به سود تراکتور گرفته نشد.

اخراج پورقاز به علت خطای شدید درست بود.

– استقلال خوزستان و گسترش فولاد

اخطار به بازیکن گسترش فولاد به علت هُل دادن بازیکن استقلال خوزستان درست بود.

مدافع گسترش فولاد خطای پنالتی روی مهاجم استقلال خوزستان مرتکب نشد.

در تصویر مشخص نیست خطای هند پنالتی مدافع گسترش اتفاق افتاده یا خیر.

– صنعت نفت و پیکان

گل اول صنعت نفت به وسیله شیمبا به ثمر رسید و بازیکن دیگری توپ را نزد.

باتیستا روی مومنی مرتکب خطای پنالتی شد که داور چنین تصمیمی نگرفت.

داور تصمیم درستی در عدم اعلام خطای هند پنالتی جهت پیکان داشت.

پریرا سریعتر از برخورد با مدافع پیکان خود را بر زمین زد و پنالتی نباید جهت صنعت نفت گرفته می شد.

نتیجه نظرسنجی

بیشتر مخاطبان برنامه نود به سید جلال حسینی به عنوان عالی ترین بازیکن پرسپولیس در لیگ هفدهم رای دادند.

برنامه نود این هفته ساعت 02:12 بامداد روز سه شنبه، بیست و یکم فروردین ماه خاتمه یافت.

واژه های کلیدی: ایران | برانکو | سرمربی | ایرانی | بازیکن | استقلال | استقلال | بازیکنان | پرسپولیس | سرمربی تیم ملی | سرمربی پرسپولیس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog